Měření zdravotního stavu přístrojem KARDiVAR

pravidelnou preventivní péči o své zdraví máme každý ve svých rukou

Pro koho diagnostika KARDiVARem je?

 • Máte zdravotní problémy, ale podle lékařských výsledků je "všechno v normě"?
 • Provází vás často velká únava a nedostatek energie?
 • Máte chronické nebo autoimunitní onemocnění a chcete lépe pochopit příčinu nemoci a podpořit tělo tam, kde je skutečný zdroj problému?
 • Chcete o sebe s přibývajícím věkem pravidelně pečovat a preventivní kontroly u lékaře vám připadají nedostatečné?
 • Jste každodenně vystaveni nadměrnému stresu a velké fyzické zátěži a chcete si ověřit, jak vaše tělo stres zvládá?
Měření Kardivarem trvá jen 5 minut.

Co je KARDiVAR a co měří?

Měří variabilitu srdeční frekvence mnohonásobně citlivěji než EKG.

KARDiVAR je jedním z přístrojů, které měří variablitu srdečního rytmu (tzv. HRV - Heart Rate Variability). Míra kolísání frekvence v časovém intervalu mezi dvěma tepy  vypovídá o našem biologickém stárnutí, o tom, jak dobře funguje hypotalamus - dirigent našeho zdraví.

Hypotalamus - dále mu budeme říkat „dirigent“ - sídlí ve středu mozku nad prvním obratlem a je nadřazený všemu – řídí autonomní nervový systém (ANS), který nejsme schopni ovládat vůlí. Např. cirkulaci krve, tep srdce, dýchání a okysličování, pocit hladu a žízně, trávení, vylučování, apod.

Srdce nám neříká, že je s ním něco špatně. Srdce nám říká, že je něco špatně s naším tělem.

Dirigent řídí pyramidově pod sebou další orgány – prvním orgánem, který pod sebou má, je štítná žláza. Hormony štítné žlázy jsou tedy jeho první nástroje, kterými řídí další části autonomního nervového sytému. Hormonální systém je dokonce v hierarchii nadřazený imunitnímu systému. Pokud tedy dirigent z nějakého důvodu nepracuje dostatečně, první místo, kde "šetří", je imunitní systém, což vysvětluje nejen obecně sníženou obranyschopnost lidí, ale i vzrůstající trend autoimunitních onemocnění.

Pyramida řízení je jedním z výsledků měření.

Zajímavý příběh vzniku přístroje KARDiVAR

Princip měření a vyhodnocování výsledků vychází z tradiční čínské medicíny (TČM), kde Číňané rozpoznávají 72 druhů pulsů v těle. Na základě těchto poznatků Američané vytvořili přístroj, který tyto pulsy snímá. Chtěli přístroj pro NASA, který by používali pro kosmonauty pobývající dlouhodobě ve stavu bez tíže, protože v tomto stavu tělo daleko rychleji stárne a degeneruje. Do výzkumů se pak zapojili další lékaři i Rusko a přístroj se pak dostal k dispozici pro širší veřejnost po celém světě. Jedná se o výsledek více než 60 let výzkumu.

Kardivar je přístroj certifikovaný Ministerstvem zdravotnictví ČR. Používají jej 3 lékařská centra (IKEM v Praze, Ostravská Fakultní nemocnici, Masarykův onkologický ústav v Brně), několik lékařů v ordinacích, přesto, že nejde o hrazenou metodu, a také řada lidí z nelékařské veřejnosti.

MUDr. Michael Kučera je spolutvůrcem přístroje KARDiVAR. Je členem mnoha výzkumných týmů v celé Evropě i v USA. Podílí se na dalších výzkumech v oblasti Bioregulační medicíny. Paní Bečvářová, která provádí měření přístrojem Kardivar, s MUDr. Kučerou úzce spolupracuje. Pan doktor se zaměřuje zejména na dětské pacienty, problémy s autistickými dětmi a dětmi s disfunkcemi mozku. MUDr. Kučera provedl klinickou studii v oblasti mitochondriální (buněčné) medicíny a získal za tuto práci i mezinárodní ocenění již v roce 2000 IMMA – PRICE. Více se můžete také dočíst na www.drkucera.eu.

Pravidelné měření přístrojem KARDiVAR pomáhá

 • Včas rozpoznat zdravotní rizika a změny v těle, které se mohou v budoucnu projevit jako zdravotní problém (ne-moc).
 • Pochopit pochody v těle z celostního pohledu, tzn. podívat se na to, kde centrální řízení (dirigent) v těle šetří energii, protože jí nemá dostatek a nedokáže adekvátně reagovat na vznikající nemoc v těle.
 • Objevit skutečné příčiny své chronické nemoci, či autoimunitního onemocnění.
 • Změřit stav psychiky pomocí úrovně stresu (zátěže těla sama se sebou), který na buněčné úrovně tělo zažívá.
 • Rozpoznat včas riziko kardiovaskulárního onemocnění (srdeční selhání - infarkt, mozková mrtvice) – ostatní orgány kromě srdce přístroj přímo neměří a na jejich problém může poukazovat pouze nepřímo.
 •  Zaměřit svou pozornost na prevenci a péči o zdraví!

Jak probíhá měření KARDiVARem?

Na začátku měření dostanete na zápěstí a kotníky svody (kleštičky). Je tedy vhodné mít volné oblečení (bez punčoch).

Svody pak 5 minut snímají srdeční rytmus podobně jako na EKG, ale s tím, že se zaznamenává mnohem více údajů a častěji, než u klasického EKG.

Snímání je třeba provádět v klidu bez nějakých prudkých pohybů.

Pokud vám napojení na přístroje nedělá dobře, nebo třeba nemáte rádi lékařské prostředí a vaše tělo na to reaguje např. zvýšením srdečního rytmu, je dobré to říci dopředu. Úkolem paní Bečvářové, která měření provádí, je rozptýlení vaší pozornosti. Má také možnost tuto psychickou zátěž na přístroji odečíst.

Vlastní vysvětlení výsledků měření a návrhy možných způsobů řešení objevených problémů probíhá zbývající hodinu. Více viz Často kladené otázky.

Čtyři svody na zápěstí a kotnících změří za pár minut všechny potřebné údaje z vašich pulsů.

Moje vlastní zkušenost s KARDiVARem

Sama jsem se na první měření Kardivarem objednala v září 2017. Na nejvrchnějším listu v obrázku je vidět, že můj dirigent pracoval sotva na 20%. K tomu srdíčko dělalo psí kusy, aby dokysličilo tělo i mezi jednotlivými tepy. Byla jsem z výsledků dost rozhozená, ale nedala jsem se zastrašit. Strávila jsem několik hodin hledáním informací o tom, jak funguje hypotalamus a co je HRV (řadu těch informací shrnuji na této stránce, abyste si je už nemuseli složitě vyhledávat).

Také jsem začala s navrženou podporou buněk přípravkem CARNOSINE (látka tělu vlastní) a CORDYCEPS (tibetská houba), který jsem ze začátku brala ve velkých dávkách, ale asi po 3 měsících jsem ucítila obrovský nárůst energie. Na druhém měření jsem byla po 5 měsících a dirigent už ukazoval svou funkci na 50%. Tepy jsou už téměř v normě.

Poslední graf je cca po dalším roce. Je vidět, že pyramida dirigenta je stabilnější a širší. Přípravky CARNOSINE a CORDYCEPS beru stále v dávkování 1 až 2 tablety denně. Cítím se mnohonásobně lépe, než na podzim 2017. Navíc jsem objevila účinnou podporu v zimních měsících, díky které nemusím brát antibiotika ani já, ani dcerka.

Už asi půl roku jsem pociťovala zhoršení zdravotního stavu, únavu, která na mě jakoby padla z ničeho nic a pak jsem se několik hodin i dní vracela do normálu. Když jsem se svěřila dceři, okamžitě mi domluvila měření na Kardivaru u paní Bečvářové. Výsledky byly varovné, ukazovaly na problémy s cévami a nedokrováním mozku. Začala jsem užívat doporučené přípravky a po měsíci se pocitově i na dalším měření ukázalo zlepšení. Absolvovala jsem několik speciálních lékařských vyšetření, kde se nakonec ukázala příčina v příštitných tělískách.
Jitka J.
Na doporučení paní Běhounkové jsem byla na měření na přístroji Kardivar. Po měření jsem zjistila, že moje tělo je absolutně vyčerpané a to se projevovalo nejen únavou, ale začaly mi padat i vlasy. Byly mi doporučeny užívat produkty CARNOSINE STAR a CARSICO STAR. Díky této kombinaci se vše začalo dávat pomalu vše do pořádku.
Monika H.
Byla mi diagnostikována roztroušená skleróza, podstoupila jsem Kardivarové měření v RK a byla mi doporučena kombinace kde dominovala vysoká dávka produktu CARNOSINE STAR. Po 9 měsících užívání jsem absolvovala kontrolní CT a bílé skvrny na mozku byly dle vyjádření neurologa o 50 % menší. Pokračuji dál a moc děkuji.
Pavlína T.
CARNOSINE STAR upravil můj spánek, který je klidnější, ráno se cítím odpočinutější a přes den mám více energie. Užívání produktu CARNOSINE STAR mi doporučil pan doktor Kučera při vyšetření přístrojem Kardivar. Na vyšetření mě objednala moje máma, která společně s otcem CARNOSINE STAR užívá.
Žaneta F.
Několik let řeším problémy s neplodností, samovolnými potraty atd. Můj organismus dle měření pomocí přístroje "Kardivar" nebyl schopen přiměřeně reagovat na těhotenství, což mohla být jedna z příčin potratů. Od doby, kdy jsem začala užívat přípravek CARNOSINE STAR spolu s produktem COENZYSTAR Q10 již k samovolným potratům nedocházelo tak často.
(Pozn. Po 2 letech se podařilo donosit zdravé dítě.)
Elena F.
Můj 3 roky a 8 měsíců starý syn nemluvil. Byl vyšetřen na přístroji Kardivar a bylo mu lékařem doporučeno užívat CARNOSINE STAR v dávce 1-0-1. Po 14 měsících užívání mluví v jednoduchých větách a je s ním již možné komunikovat. Také se výrazně zlepšil v sebeobsluze.
Jaroslava F.

Cena měření

Skupinové měření
od 6 800 Kč
850 Kč za osobu
Celodenní měření např. pro zaměstnance firmy ve vlastních prostorách
♣ měření skupiny 8 osob / den
♣ konzultace v délce 1 hod. na osobu

Často kladené otázky

 • 1
  Jak malé dítě je možné měřit?
  U kojených dětí je dobré začít měřením zdravotního stavu matky. Věková hranice dítěte není stanovena. Podmínkou je, aby dítě vydrželo 5 minut plus mínus v klidu.
 • 2
  Mám strach z přístrojů, jak to ovlivní výsledky?
  Pokud trpíte "syndromem bílých plášťů" podobně jako já, je vhodné to říci dopředu před měřením. Anomálie způsobené vyšším tlakem, tepem apod. je možné z výsledků odečíst.
 • 3
  Co když beru pravidelně nějaké léky?
  Je dobré na začátku měření informovat paní Bečvářovou. Nemusíte se bát, měření to nijak neovlivní. Paní Bečvářová se velmi dobře orientuje v diagnózách i léčivech. Ráda vám poradí i pokud vás čeká nějaký zákrok.
 • 4
  Ovlivní výsledky právě prodělaná chřipka?
  Vhodné je samozřejmě akutní nemoc nechat odeznít před měřením. Pokud se ale někdo potýká s tím, že jde od jedné nemoci ke druhé, je možné měřit i v takovém případě. Opět se k tomu přihlédne při vyhodnocování výsledků.
 • 5
  Můžu přijít se svým partnerem/kamarádkou?
  Ano, v takovém případě si rezervujete dva časy za sebou a na měření a diagnostice výsledků můžete být s partnerem či jinou osobou zároveň, pokud s tím oba souhlasíte.
 • 6
  Jak často je vhodné na přeměření chodit?
  Diagnostiku je dobré provádět 1x za rok, pokud se cítíte dobře, případně 2x za rok, pokud spadáte do nějaké rizikové skupiny, ale váš stav je stabilizovaný. Po prvním měření vám paní Bečvářová doporučí, za jak dlouho by bylo vhodné přeměření, vzhledem k výsledkům měření.
 • 7
  Co je výsledkem měření? Co bych měl/la dělat poté?
  Měření ukáže váš aktuální zdravotní stav.
  Pokud je přiměřený vašemu věku a cítíte se dobře, není třeba dělat nic.
  Pokud se ukáže podezření na nějaké významné potíže, doporučí vám paní Bečvářová nějaká konkrétní lékařská vyšetření, která byste si měli zajistit u svého obvodního lékaře sami.
  V případě, že stav není akutní, může vám doporučit doplňky stavy, kterými můžete svůj stav zlepšit. Zpravidla doporučuje výrobky firmy Astravia (dříve Starlife), případně Energy, Wellu aj. Vše jsou to výrobky nejvyšší kvality na našem trhu, které má osobně vyzkoušené.

Máte jiné otázky? Neváhejte mě kontaktovat.

Objednávka měření KARDiVARem

Lanškroun

 

Měření a dignostiku zdravotního stavu provádí v Lanškrouně Mgr. Olga Bečvářová, která měří už více než 15 let. Mluví velmi srozumitelně a má obrovský přehled nejen o diagnózách, lécích, ale i na poli potravinových doplňků na našem i zahraničním trhu.

Termíny a klienty organizuji já, Martina Filipová. Místo měření v Lanškrouně upřesním po přihlášení. Nepravidelně pořádám také přednášky o zdraví.

Termíny měření v Lanškrouně:

 • čt 12. října 2023

Časy pro objednání: 

 • odpolední podle dohody

Rychnov nad Kněžnou

 

Měření pomocí přístroje KARDiVAR probíhají také v Rychnově nad Kněžnou, kde měří Mgr. Olga Bečvářová ve svých prostorech.

Pokud vám nevyhovuje termín v Lanškrouně, nebo je pro vás Rychnov nad Kněžnou dostupnější, můžete kontaktovat přímo paní Bečvářovou.

Při objednání stačí říct, že jste se o měření dozvěděli ode mě.

Termíny měření v Rychnově n/K.:

 • v případě zájmu mě kontaktujte, zprostředkuji Vám kontakt na paní Bečvářovou

MUDr. Kučera

V Rychnově nad Kněžnou měří jednou za čas i MUDr. Kučera, který se specializuje na autistické děti, děti s ADHD, epilepsií, či onkologickým nemocněním.

Měření a konzultace u něj trvá 20 minut. Pokud byste měli zájem o toto měření pro své dítě, mohu vám zprostředkovat přihlášení na termín.

Více o MUDr. Kučerovi se můžete dočíst v tomto článku.

Termíny měření v Rychnově n/K.:

 • v případě zájmu mě kontaktujte, termíny Vám zprostředkuji

skryté
Mám zájem o měření KARDiVARem v Lanškrouně 22.06. 2022

Po vyplnění formuláře se vám ozvu na e-mail. Pokud uvedete telefon, tak zavolám.

Jméno a příjmení*
E-mail*
Telefon
Preferované časy měření
Vaše osobní údaje (jméno, kraj, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí. Já, Martina Filipová, je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z legislativy ČR a EU.
Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zasílání dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.
Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" v každém zaslaném e-mailu.
Ochrana osobních údajů

Napište mi vzkaz pokud

máte zájem o měření, ale nevyhovuje vám termín, nebo chcete domluvit měření i MUDr. Kučery, nebo máte zájem o skupinové měření

Po vyplnění formuláře se vám ozvu na e-mail. Pokud uvedete telefon, tak zavolám.

Jméno a příjmení*
E-mail*
Telefon
Vzkaz
Vaše osobní údaje (jméno, kraj, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí. Já, Martina Filipová, je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z legislativy ČR a EU.
Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zasílání dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.
Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" v každém zaslaném e-mailu.
Ochrana osobních údajů

V případě dotazů,
nebo zájmu o více informací 
mi neváhejte poslat vzkaz.

Nebo mi napište na
martina@inspiracezeny.cz