Kurzy a akce

kurzy Mohendžodáro a jiné akce, které pořádám nebo organizuji

Jaké kurzy pořádám?

Vedu kurzy Mohendžodáro - základní stupeň formou docházkových kurzůformou workshopů. Kurzy začínají vždy v září a v únoru ukázkovými hodinami.

Zároveň s tím vedu v Lanškrouně 1x za 14 dní oblíbené Osho meditace a od podzimu 2017 k nim přidávám další ženské aktivní meditace, které jsou velmi podporující a laskavé (probíhají v létě).

Docházkový kurz Mohendžodáro

Docházkový kurz tvoří pravidelná setkávání každý týden. Kurz zpravidla probíhá stejně jako pololetí ve školním roce. Podzimní kurz začíná v září a jarní v únoru. Jedná se o min. 15 lekcí.

Na každé lekci probíhá Osho meditace, výuka asán Mohendžodáro a další techniky, které korespondují s aktuálně probíranou asánou. Během zhruba 5 měsíců se tak ženy naučí postupně práci s pánevním dnem a jednotlivé asány (cca každé 3-4 týdny se učí jedna). Na posledním setkání pak pořádám pro ženy malý závěrečný rituál.

Workshopy Mohendžodáro

Kurz formou workshopů je realizován jako 5 setkání. Každé trvá cca 4,5 hodiny. Konají se zpravidla v sobotu.
Každé setkání je věnováno jedné asáně Mohendžodáro.

  • 1. asána PŘÍBĚH ŽENSTVÍ
  • 2. asána VNITŘNÍ ZRAK
  • 3. asána POHLED DO VESMÍRU
  • 4. asána ŠŤAVNATÁ JÓNI
  • Závěrečný rituál Mateřský okruh – propojení všech asán

Reportáž o meditacích a cvičení Mohendžodáro v Lanškrouně

Aktuální kurzy spolu-tvořené

Aktuálně nepořádám žádné kurzy, hledám vhodný prostor.

skryté

Kurz Mohendžodáro v Lanškrouně se Zlatou (workshopy)

Od prosince 2021 se bude konat Mohendžodáro v Lanškrouně formou sobotních workshopů 1x za měsíc pod vedením Zlaty Svítil Veselské.

Místo konání: Prostor InspiraceŽENY v Lanškrouně

Kurz: prosinec - duben 2022
Další kurz bude na podzim 2022.

skryté
Páteční meditační a taneční večery v Lanškrouně

Od září 2021 se naše meditační setkání přesunuly do nového Prostoru určeného pro meditace, intuitivní tanec a Mohendžodáro, kde se chceme potkávat každý pátek večer. Prostor je max. pro 7 žen, tak neváhejte!

Místo konání: Prostor InspiraceŽENY Lanškroun

Termíny: dle Programu
Nejbližší setkání: v pátek 10. června 2022
Osho meditace a tanec s Martinou Filipovou
Poslední meditace v Prostoru na Dobrovského 233!

skryté
Ženské kruhy v Lanškrouně

V Prostoru v Lanškrouně probíhají nepravidelně také ženské kruhy na různá témata a k příležitostem úplňků a jiných svátků. 

Místo konání: Prostor InspiraceŽENY v Lanškrouně

Termíny: celý rok 2022
Nejbližsí setkání: aktuálně není plánováno

Organizuji pro jiné terapeuty

skryté
Ajurvéda: Den pro zdraví s Petrou Radovou

Chcete řešit své zdravotní problémy čistě přírodní cestou? Ajurvédské znalosti bylin, energetických drah, marmových bodů, pulzů využívá Petra Radová k ajurvédské terapii a masážím. Můžete se jen nechat preventivně opečovat a hýčkat. Petra je také astroložka, která vám ráda poradí podle vašeho data a času narození, vyloží horoskop nebo odpoví na vaše konkrétní otázky.

Termín: 10. června 2022 - čas dle domluvy

Místo konání: Prostor InspiraceŽENY, Lanškroun

Měření celkového zdravotního stavu přístrojem Kardivar p. Bečvářovou

Pokud máte zdravotní problémy, ale podle lékařských výsledků je "všechno v normě", nebo to spadá do kolonky "chronické" či "autoimunitní" onemocnění, pak můžete využít měření přístrojem KARDiVAR, který pomocí měření variability srdečního tepu za 5 minut zjistí, jaký je váš celkový stav, jak zvládáte stres a jakými potížemi na úrovni orgánů můžete být ohroženi v současnosti či v budoucnu.

Termín: aktuálně není plánován žádný termín, ale mohu zajistit, pokud bude zájem

Místo konání: bude upřesněno, Lanškroun

V případě dotazů,
nebo zájmu o více informací 
mi neváhejte poslat vzkaz.

Nebo mi napište na
martina@inspiracezeny.cz

Co o kurzech říkají ženy?

K Mohendžodáru jsem přistupovala s obavami, jestli to zvládnu a jestli mě metoda osloví. Tušila jsem, že cvičení bude náročné na moji koncentraci. Po první lekci jsem se cítila úžasně, po cestě domů jsem si poskakovala po náměstí, až jsem se zhrozila, jestli mě náhodou někdo nevidí. Začala jsem se těšit na každý pondělní podvečer. Martina se pro mě stala nositelem dobré nálady a strůjcem skvělé intimně ženské atmosféry, ve které se tančí, sdílí, medituje a cvičí jóga.
Mirka
Já jsem se na první hodinu nahlásila hlavně ze zvědavosti, co to vlastně je. V den ukázkové hodiny jsem po náročném dni váhala, zda vůbec vyrazit. Věděla jsem, že když se mi to bude líbit, budu muset předělávat rodinný program a hlídání. Na hodinu jsem šla a po ní věděla, že chci absolvovat celý kurz. Z kurzu zbývá poslední závěrečná hodin, kterou si užiju příští týden. Doporučuji vyzkoušet a dát Mohendžodáru šanci!
Radka
Při včerejším sdílení jsem cítila, jak se něco starého dere z hloubky na povrch... něco, co bylo ještě zameteno pod kobercem a chtělo to vytřepat... Byly to poslední drobečky uvědomění... všechny fáze obav, léčení a uzdravování.
Měla jsem období víry v doktory, léčitele, léčitelské energie a nyní je čas věřit sama sobě... protože já jsem ten léčitel, já jsem to zdraví.
Děkuji za toto UVĚDOMĚNÍ.
Míša (po III. workshpu otěhotněla, přesto, že se jí to několik let nedařilo)
Včerejší ukázková hodina byla úžasná a právě na ní jsem si uvědomila, jak obrovský pokrok třeba právě v tom tancování a hlavně v myšlenkovém procesu jsem udělala. Krásně se mi tančilo nevnímajíc nic kolem.... Když jsem pak poslouchala ostatní ženy, které byly poprvé, jak se cítily, měla jsem to na první hodině stejně, jen už jsem na všechny ty strachy zapomněla :)
Nikdy bych nevěřila na energie a podobné věci, ale u toho tance bylo hodně znát to, že nás tam je hodně. Nikdy jsem nebyla na žádném takovém tom davovém koncertu, ale včera jsem si uvědomila, jak to musí být úžasně strhující v tom davu...
Kristýna (napsala po absolvování kurzu a účasti na ukázkové hodině na další kurz)
Moje cesta k sebepoznání začala před 13 lety v Lažánkách. Během tohoto období jsem prožívala chvíle, kdy mně bylo velice mizerně, ale i chvíle, které mě naplňovaly láskou, svobodou, světlem a radostí... Jenže pak mi moje nejbližší osoba řekla slova, která mi vehnala do života strach: "Chováš se jako blázen, podívej, jak žiješ, vždyť tě nikdo nebude mít rád." Byla jsem tak plná toho hnusného strachu, že jsem tomu uvěřila a přestala jsem do Lažánek jezdit. Můj život tak nějak...
...chvíli mám pocit, že mám fakt štěstí, že vedu takový spořádaný život. Manžel mě miluje, děti mám krásné, pěkný barák, auto, práci, která mě baví, ale furt něco vnitřně hledám. Toužím se vnitřně projevit, spojit se se sebou.
Hledám na netu, vidím nabídku kurzů Mohendžodáro v Lanškrouně, neváhám. Dostala jsem právě v životě druhou šanci a je jen na mě jak ji využiji. Je ve mě spousta věcí, které jsou potřeba dořešit, které chtějí ven...
L.

V případě dotazů,
nebo zájmu o více informací 
mi neváhejte poslat vzkaz.

Nebo mi napište na
martina@inspiracezeny.cz