Píseň se zprávou z podvědomí

Už zase mi dokola zní v hlavě ta písnička. Znáte to taky? Od nikud se najednou vynoří slova písničky, kterou jste už dlouhou dobu neslyšeli, nezpívali a najednou vás něco nutí si ji jako „flašinet“ pořád dokola prozpěvovat.

josephinewall_childČasto se člověku stává, že někde slyší píseň, popěvek a pak ho nemůže dostat z hlavy. Zvlášť pokud máte malé děti, dá se říct, že to máte každý den 🙂 Já mám teď ale na mysli jiný „flašinet“.

Vypadá to podobně. Najednou si pořád dokola něco prozpěvuju, ale tenhle popěvek je jiný. Velmi často je to jen melodie a v ní jedno nebo pár slov. Něco jako „ná ná nanana – zítra zas příjdou se ptát – ná na naná“. Téměř vždy to bývá česká písnička. A právě ta slova jsou důležitá.

Už před lety jsem si všimla, že se mi tohle stává a hlavně, že v těch několika slovech je ukrytá nějaká zpráva pro mě. Ve chvíli, kdy si to uvědomím, začnu ta slova zkoumat, případně se snažím vzpomenout na ostatní slova písničky. Ptám se pak sama pro sebe, co mi ta slova říkají. K čemu z toho, ce se mi teď v životě děje, ta zpráva asi patří?

Nikdy jsem nikde nečetla o něčem podobném. Z knih a od svých učitelů jsem se naučila sledovat znamení a zprávy kolem sebe, učím se vnímat svou intuici a také se podle ní rozhodovat. Nikdy mi ale nikdo neříkal, že by dostával zprávy skrz písničky.

Pro sebe jsem si to vyložila tak, že jsou to zprávy z podvědomí (nebo ne-vědomí chcete-li). Zkrátka je to něco, co se mi děje, ale je to na té tenké hranici, kdy o tom nevím, ale už jsem připravena to znát. A tak tu zprávu dostávám skrz písničku.

Vždyť informací o tom, kolik programů si neseme z dětství, či dokonce z minulých generací, je v dnešní době tolik. Ale málo kdo dává návod, jak s nimi opravdu pacovat. Třeba vám moje poznání pomůže lépe naslouchat sama sobě.

Budu moc ráda za vaše komentáře, že to máte podobně a nebo že jste si toho začali u sebe také všímat.

Související články

Harry Potter měl myslánku, já používám papír a tužku
Bohyně úsvitu v každé z nás

Martina Filipová
Miluji tantra jógu, ženské kruhy a příběhy. Jsem průvodkyní žen, naslouchám ze srdce jejich sdílení, inspiruji je k vzájemnému předávání zkušeností a léčení jejich duší. Příběh mojí životní cesty najdete tady.
Komentáře
  • Stáhněte si zdarma příběh „Můj tanec Mohendžodáro“

    Intimní zpověď o mé cestě k nalezení sebe sama s pomocí Mohendžodáro. Kéž je vám inspirací na vaší vlastní jedinečné cestě životem.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Probuď vnitřní bohyni na FB
  • Podpoř svou ženskou krásu