Kurzy

kurzy Mohendžodáro a jiné, které pořádám nebo organizuji

Jaké kurzy pořádám?

Vedu kurzy Mohendžodáro - základní stupeň formou docházkových kurzůformou workshopů. Kurzy začínají vždy v září a v únoru ukázkovými hodinami.

Zároveň s tím vedu v Lanškrouně 1x za 14 dní oblíbené Osho meditace a od podzimu 2017 k nim přidávám další ženské aktivní meditace, které jsou velmi podporující a laskavé (probíhají celoročně i v létě).
Pozn.: Na jaře 2019 meditace samostatně neprobíhají, jsou součástí docházkového kurzu. Mohou proběhnout mimořádné lekce.

Docházkový kurz Mohendžodáro

Docházkový kurz tvoří pravidelná setkávání každý týden. Kurz zpravidla probíhá stejně jako pololetí ve školním roce. Podzimní kurz začíná v září a jarní v únoru. Jedná se o min. 15 lekcí.

Na každé lekci probíhá Osho meditace, výuka asán Mohendžodáro a další techniky, které korespondují s aktuálně probíranou asánou. Během zhruba 5 měsíců se tak ženy naučí postupně práci s pánevním dnem a jednotlivé asány (cca každé 3-4 týdny se učí jedna). Na posledním setkání pak pořádám pro ženy malý závěrečný rituál.

Workshopy Mohendžodáro

Kurz formou workshopů je realizován jako 5 setkání. Každé trvá cca 4,5 hodiny. Konají se zpravidla v sobotu.
Každé setkání je věnováno jedné asáně Mohendžodáro.

  • 1. asána PŘÍBĚH ŽENSTVÍ
  • 2. asána VNITŘNÍ ZRAK
  • 3. asána POHLED DO VESMÍRU
  • 4. asána ŠŤAVNATÁ JÓNI
  • Závěrečný rituál Mateřský okruh – propojení všech asán

Reportáž o meditacích a cvičení Mohendžodáro v Lanškrouně

Aktuální kurzy spolu-tvořené

Podzimní docházkový kurz Mohendžodáro v Lanškrouně

Se začátkem školního roku je tu opět nabídka docházkového kurzu Mohendžodáro v Lanškrouně. Po úspěšném spolu-tvořeném jarním kurzu se opět můžete těšit na energii tří žen. Tentokrát mě, Ivanky a Jindřišky. Zveme tedy ženy k opakování i nové ženy, které se chtějí naučit sestavu Mohendžodáro a poodkrýt tajemství tohoto mocného rituálu.

Místo konání: Sportovní centrum Forea, Lanškroun.

Termín: září - leden 2020
Kurz je už uzavřen. Přidat se mohou pouze ženy, které už základní kurz absolvovaly.

Podzimní workshopový kurz Mohendžodáro v Olomouci

Od listopadu 2019 se opět bude konat Mohendžodáro formou workshopů v olomoucké poradně Gabriely Tuatti. Moc se těším na všechny ženy, které to ke mně přitáhne ♥

Místo konání: Poradna Gabriely Tuatti, Purkrabská 10, Olomouc

Termíny: listopad - únor 2020
První workshop jako ukázkový: 2. listopadu 2019

Jarní docházkový kurz - Lanškroun

V Lanškrouně na jaře 2019 otevíráme spolu-tvořený kurz v rytmu Mohendžodáro. Provázet vás budu já, Ivana Fišarová a Nikola Hodovská. Přijďte s námi tančit...

Místo konání: Sportovní centrum Forea, Lanškroun.

Kurz je již uzavřen, přidat se mohou jen absolventky Mohendžodáro.

Kurz: leden - květen 2019

Letní série Osho meditací

Od června přes celé prázdniny nebudeme zahálet. Pondělky budou rezervované pro Osho meditace, abyste si mohly přijít zrelaxovat, vypustit páru a naladit se v ženském kruhu (muži jsou zváni taky, ale statistika je neúprosná (-: )

Místo konání: Sportovní centrum Forea, Lanškroun.

Termíny: červen - srpen 2019

Aktuální kurzy

Společná tvorba jantry 2020 v Lanškrouně

Zvu v magický čas novoluní a začátku čínského nového roku všechny ženy z Lanškrouna a okolí ke společné tvorbě jantry - nástěnky přání a vizí pro rok 2020.

Místo konání: Rodinné centrum Dětský svět, Lanškroun.

Termín: 25. ledna 2020

Rituál Menarché v Olomouci

Rituál je určen dospělým ženám, které chtějí najít cestu ke svému ženství, ke své prapodstatě. Aby mohly předávat do dalších generací kladný vztah k menstruaci, a nejenom to...

Místo konání: Poradna Gabriely Tuatti, Purkrabská 10, Olomouc

Termín: neděle 2. února 2020

Jarní docházkový kurz Mohendžodáro v Lanškrouně

I na jaře opět plánuji vést docházkový kurzu Mohendžodáro v Lanškrouně. Zvu všechny ženy k opakování i nové ženy, které se chtějí naučit sestavu Mohendžodáro a poodkrýt tajemství tohoto mocného rituálu.

Místo konání: Sportovní centrum Forea, Lanškroun.

Termín: únor - květen 2020

Osho meditace v Olomouci

Na jaře opět obnovuji (ne)pravidelné Osho meditační večery v Olomouci. Chci tím podpořit ženy, které už absolvovaly Mohendžodáro, nebo naopak zatím třeba kvůli mateřským povinnostem nemohou absolvovat celý kurz.

Místo konání: Poradna Gabriely Tuatti, Purkrabská 10, Olomouc

Termíny: březen - červen 2020
Sledujte přihlašovací stránku

Jarní workshopový kurz Mohendžodáro v Olomouci

Od března 2020 se opět bude konat Mohendžodáro formou workshopů v olomoucké poradně Gabriely Tuatti. Moc se těším na všechny ženy, které to ke mně přitáhne ♥

Místo konání: Poradna Gabriely Tuatti, Purkrabská 10, Olomouc

Termíny: březen - červen 2020
První workshop jako ukázkový: 14. března 2020

Organizuji pro jiné lektory

Životní energie v barvách

Aura kruhy (roční cyklus)
s Blaženou Kovářovou Jiruškovou

S Mohendžodárem jsi možná ušla dlouhou cestu. Cítíš a vnímáš své tělo mnohem víc. Kruhy pro naše aurické tělo pomohou rozšířit vědomí do celého svého já a tam, kde tě nějaké tvé téma nepustilo hlouběji, může být Blaženka tou pravou průvodkyní, která ti svým vědomím pomůže ukázat cestu k radostnějšímu bytí.
aura-system.cz

Termín 3. aura kruhu: 12. července 2019 18:30 - 21:30 hod.

Do skupiny je stále možné se idat!

Místo konání: Rodinné centrum Dětský svět, Lanškroun

Měření celkového zdravotního stavu přístrojem Kardivar p. Bečvářovou

Pokud máte zdravotní problémy, ale podle lékařských výsledků je "všechno v normě", nebo spadá to do kolonky "chronické" či "autoimunitní" onemocnění, pak můžete využít měření přístrojem KARDiVAR, který pomocí měření variability srdečního tepu za 5 minut zjistí, jaký je váš celkový stav, jak zvládáte stres a jakými potížemi na úrovni orgánů můžete být ohroženi v současnosti či v budoucnu.

Termín: úterý 11. června 2019 odpoledne

Místo konání: Domov pro seniory, Lanškroun

Přednáška p. Bečvářové - Jak na osteoporózu prakticky

Paní Bečvářová, která jezdí do Lanškrouna dělat individuální diagnostiku zdravotního stavu (viz pozvánka výše), opět přijala mé pozvání na povidání o zdraví. Tentokrát jsme vybraly téma "osteoporóza", kterou už bohužel nejsou v dnešní době ohroženy jen ženy po menopauze, ale i muži a dokonce i stále mladší generace.

Termín: úterý 11. června 2019 od 17:30

Místo konání: Kavárna Bilerbin, Lanškroun

Taneční seminář Magie ženského tance s Evou Marešovou

Pokud tě láká objevit více sebe sama pomocí zážitků ze spontánních tanců s unikátní tranzovní hudbou. Pokud se chceš uvolnit a osvobodit v pohybu, vyjádřit své emoce, objevit moc a kouzlo pánevního pohybu, pak je tento jedinečný seminář pro tebe. 

Seminář povede vášnivá tanečnice a žena s velkým "Ž", Evička Marešová, kterou jsem poznala v Lažánkách.

Termín: 25. května 2019 14 - 18 hod.

Místo konání: Sport centrum Forea, Lanškroun

Koncert posvátné hudby Igora Samotného

Igor hraje a zpívá písně, mantry a melodie inspirované z praxe meditačního centra Lažánky, z cest po exotických krajích a ze zážitků změněného stavu vědomí. Písně jsou plné života, intimity a pestré nálady. 

Chceš zažít atmosféru, za kterou my ženy jezdíme do Lažánek? Nenech si tuhle jedinečnou příležitost ujít. Koncerty se pořádají jen ve velkých městech jako je Praha nebo Brno.

Termín: 25. května 2019 od 19 hod.

Místo konání: Sport centrum Forea, Lanškroun

V případě dotazů, nebo zájmu o jiný kurz
mi neváhejte poslat vzkaz.

Nebo mi napište na martina@inspiracezeny.cz

Co o kurzech říkají ženy?

K Mohendžodáru jsem přistupovala s obavami, jestli to zvládnu a jestli mě metoda osloví. Tušila jsem, že cvičení bude náročné na moji koncentraci. Po první lekci jsem se cítila úžasně, po cestě domů jsem si poskakovala po náměstí, až jsem se zhrozila, jestli mě náhodou někdo nevidí. Začala jsem se těšit na každý pondělní podvečer. Martina se pro mě stala nositelem dobré nálady a strůjcem skvělé intimně ženské atmosféry, ve které se tančí, sdílí, medituje a cvičí jóga.
Mirka
Já jsem se na první hodinu nahlásila hlavně ze zvědavosti, co to vlastně je. V den ukázkové hodiny jsem po náročném dni váhala, zda vůbec vyrazit. Věděla jsem, že když se mi to bude líbit, budu muset předělávat rodinný program a hlídání. Na hodinu jsem šla a po ní věděla, že chci absolvovat celý kurz. Z kurzu zbývá poslední závěrečná hodin, kterou si užiju příští týden. Doporučuji vyzkoušet a dát Mohendžodáru šanci!
Radka
Při včerejším sdílení jsem cítila, jak se něco starého dere z hloubky na povrch... něco, co bylo ještě zameteno pod kobercem a chtělo to vytřepat... Byly to poslední drobečky uvědomění... všechny fáze obav, léčení a uzdravování.
Měla jsem období víry v doktory, léčitele, léčitelské energie a nyní je čas věřit sama sobě... protože já jsem ten léčitel, já jsem to zdraví.
Děkuji za toto UVĚDOMĚNÍ.
Míša (po III. workshpu otěhotněla, přesto, že se jí to několik let nedařilo)
Včerejší ukázková hodina byla úžasná a právě na ní jsem si uvědomila, jak obrovský pokrok třeba právě v tom tancování a hlavně v myšlenkovém procesu jsem udělala. Krásně se mi tančilo nevnímajíc nic kolem.... Když jsem pak poslouchala ostatní ženy, které byly poprvé, jak se cítily, měla jsem to na první hodině stejně, jen už jsem na všechny ty strachy zapomněla :)
Nikdy bych nevěřila na energie a podobné věci, ale u toho tance bylo hodně znát to, že nás tam je hodně. Nikdy jsem nebyla na žádném takovém tom davovém koncertu, ale včera jsem si uvědomila, jak to musí být úžasně strhující v tom davu...
Kristýna (napsala po absolvování kurzu a účasti na ukázkové hodině na další kurz)
Moje cesta k sebepoznání začala před 13 lety v Lažánkách. Během tohoto období jsem prožívala chvíle, kdy mně bylo velice mizerně, ale i chvíle, které mě naplňovaly láskou, svobodou, světlem a radostí... Jenže pak mi moje nejbližší osoba řekla slova, která mi vehnala do života strach: "Chováš se jako blázen, podívej, jak žiješ, vždyť tě nikdo nebude mít rád." Byla jsem tak plná toho hnusného strachu, že jsem tomu uvěřila a přestala jsem do Lažánek jezdit. Můj život tak nějak...
...chvíli mám pocit, že mám fakt štěstí, že vedu takový spořádaný život. Manžel mě miluje, děti mám krásné, pěkný barák, auto, práci, která mě baví, ale furt něco vnitřně hledám. Toužím se vnitřně projevit, spojit se se sebou.
Hledám na netu, vidím nabídku kurzů Mohendžodáro v Lanškrouně, neváhám. Dostala jsem právě v životě druhou šanci a je jen na mě jak ji využiji. Je ve mě spousta věcí, které jsou potřeba dořešit, které chtějí ven...
L.

V případě dotazů, nebo zájmu o jiný kurz
mi neváhejte poslat vzkaz.

Nebo mi napište na martina@inspiracezeny.cz