Rodinné konstelace s Pandorou
- ZRUŠENO

14. května 2022 v Lanškrouně

"V rodinných osudech se některé příběhy (respektive vzorce chování) opakují. Pokud jsou podobnosti v příbězích nápadné, mohou se jejich aktéři ptát po příčině. Rodinné konstelace odpovídají na tuto potřebu a nabízejí jeden z pohledů na nevědomou rodinnou dynamiku."

cituji z Wikipedie

Vznik a vývoj konstelací

Metoda systemických konstelací vznikla v 80. letech v Německu. Vytvořil ji terapeut Bert Hellinger a integroval v ní několik přístupů. Její původní užití bylo v oblasti rodinné terapie a práce s rodinným systémem. Metoda se velmi rychle rozšířila i do dalších oblastí, jako jsou partnerské vztahy, osobnostní rozvoj, psychosomatika, pracovní vztahy, firmy a organizace. Je dále rozvíjena Bertem Hellingerem i dalšími.

Jak se konstelace dělají?

V úvodním pohovoru s lektorem klient krátce probere téma, na kterém chce pracovat a zformuluje svoji zakázku, tj. to, čeho chce dosáhnout. Poté vybere z ostatních účastníků zástupce pro členy svého systému včetně zástupce za sebe. Tyto zástupce rozestaví dle svého pocitu v místnosti a posadí se na místo. Dále se zástupci pracuje lektor, který dle prožívání rozestavěných zástupců uskutečňuje jejich prostorové přesuny v místnosti a navrhuje jim věty, které vyjadřují tyto pozice a řeší vzájemné vztahy členů daného systému. Klient sedí na svém místě a celý průběh pozoruje. Když lektor nalezne nejlepší možné uspořádání v souladu s klientovou zakázkou vybídne klienta, aby se postavil do systému a vnímal výsledný obraz systému.

Jaký mají konstelace efekt?

Pomocí konstelací velmi rychle zjistíme, co se v daném systému skutečně děje, a jak nejlépe uskutečnit žádoucí změnu. Objevíme i vlivy a souvislosti, které jsou v systému nevědomé, a proto nám byly doposud skryté, a které jsou jinými metodami nezjistitelné. Konstelace přinášejí efekt v několika rovinách. V rovině rozumové získáme  informace o tom, co se v systému děje, o důležitých vztazích a souvislostech, a o tom, jaká je cesta možného řešení. V rovině emoční máme možnost prožít si svoji pozici a vztahy k ostatním členům systému, popřípadě děje a události, které se v systému odehrávají. V rovině tělesné si můžeme na vlastní kůži zažít a tělesně ukotvit svoji novou pozici v systému. A v neposlední řadě je důležitý obraz nového uspořádání systému, který si odnášíme, a který má sám o sobě svůj efekt a vliv.

Jmenuji se Eva Pandora Ráčková

Narodila jsem se v roce 1955, ve znamení Střelce.
Jsem absolventkou Pedagogické fakulty v Hradci Králové (1982). Ve školství jsem se ale ocitla už v roce 1974 a to v pohraničí Orlických hor. Svým způsobem se mi stalo učitelské povolání osudným a nyní se věnuji převážně konzultacím, doprovázeným poutím, konstelacím a vedení vlastních seminářů.

Kromě jiných škol a kurzů jsem v prosinci 2012 dokončila rok a půl letý trenink rodinných konstelací. V lednu 2014 jsem začala roční výcvik systemických konstelací u Jana Bílého a dokončila ho 1. 2. 2015.

Více zde: http://www.pandorinaskola.cz/o-nas/

Kdo mě vyhledává?

Jsou to především ženy, ale i muži, kteří prožívají nějakou mezní životní situaci, nejčastěji řeší partnerské vztahy - nevěru partnera, jeho odchod nebo lhostejné až agresivní chování.

Nikdy neřešíme partnera, vždy je vedu k tomu, aby se zamysleli sami nad sebou, proč se jim děje to, co se jim děje. Kde hluboko v nich je to, co jim způsobuje pocity a emoce, které prožívají.

Protože nikdy nemůžete změnit druhého člověka, ale vždy můžete změnit sami sebe, svůj úhel pohledu na chování druhých lidí i na sebe samotné a na to, co se vám děje. Až to tak, jak to je, přijmete, až teprve pak s tím taky můžeme něco udělat. Nelze změnit to, co se stalo, vždy lze změnit to, jak to prožívate, zda si to jako trauma táhnete dál svým životem, nebo to umíte přeměnit v cennou životní zkušenost, kterou kdykoliv můžete použít.

Přijmout neznamená souhlasit, přijmout znamená osvobodit se.
Všechno je v hlavě.
Ve vaší hlavě.

Jak si myslíte, že to je, tak to pro VÁS skutečně je a nikdo jiný než vy sami to nemůže změnit.

Změnit lze vše, i minulost. Stačí se na ni jen jinak podívat, v tu chvíli je to, co se odehrálo, úplně jiné a tím je jiné i to, co žijete TEĎ.
A nic jiného, než TEĎ není.

Nenabízím jednoduchou cestu, ale dle zpětné vazby vím, že nabízím efektivní cestu, jak zlepšit kvalitu vlastního života, najít přátele a změnit postoj k sobě samému i k tomu, co jste si mysleli, že nikdy nezvlánete, neodpustíte...

Místo, termín a příspěvek

Rodinné konstelace se uskuteční v sobotu 14. května 2022
- PRO MALÝ ZÁJEM ZRUŠENO

Program bude celodenní - od 10 do cca 17 hod.
(délku konstelace někdy nejde ovlivnit, ukončení je orientační)

Organizaci zajišťuje Martina Filipová.

Místo konání: Prostor InspiraceŽENY v Lanškrouně

Příspěvek pro lektora + pokrytí nákladů na prostory a organizaci: 1 400 Kč

Záloha 500 Kč  - pokyny k platbě obdržíte po přihlášení
(5 dní před konáním akce - od 9.5. - se stává nevratnou a je použita na náklady akce, v případě, že se koná)

Minimální účast je 8 osob, optimální 10 osob. Počet konstelací nejde předem slíbit, je to mystérium, které si vybírá, co je pro účastníky nejlepší. Často je pro účastníky silnější zážitek hrát někomu v jeho konstelaci, než jeho vlastní postavená kontelace. Přínos pro účastníka je už jen pobyt v konstelačním poli.

SKRYTÉ
Chci se zúčastnit
rodinných konstelací v Lanškrouně 14.5.

Jméno*
Příjmení*
Emailová adresa*
Telefon*
Poznámky
Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí. Já, Martina Filipová, je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z legislativy ČR a EU.
Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zasílání dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.
Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" v každém zaslaném e-mailu.
Ochrana osobních údajů
0
Počet přihlášených na konstelace

Letáček z roku 2019

V případě dotazů,
nebo zájmu o více informací 
mi neváhejte poslat vzkaz.

Nebo mi napište na
martina@inspiracezeny.cz