Jantra neboli Nástěnka vizí pro rok 2021

O čem sníš? Co plánuješ v novém roce? Jak tvoříš svůj život?

 • Zajímá tě, co je nástěnka vizí, mapa přání, či jantra?
 • O čem sníš a po čem toužíš? Co chceš skutečně realizovat?
 • Chceš se dozvědět něco nového o sobě, posunout se dál?
 • Toužíš ve svém životě skutečně svá přání zhmotnit?
 • Chceš svoje přání speciálně podpořit např. rituálem?
 • Chceš si vyzkoušet v praxi, jak funguje zákon přitažlivosti?

Před několika lety se ke mně dostala informace o tom, že je možné své přání a sny přitáhnout pomocí nástěnky vizí (anglicky vision board), nebo také jantry.

Musím říct, že víc, než účel nástěnky se mi prostě líbilo to provedení. Krásný velký plakát vytvořený jako koláž z obrázků, které se mi líbí, protože pro mě něco vyjadřují, jsou mi sympatické. Navíc celý proces tvoření nástěnky mě uchvátil, protože práci s papírem, nůžkami a lepidlem prostě miluju od malička :)

K čemu ta nástěnka vlastně je?

Nástěnka představuje koláž obrázků, které vyjadřují vize a přání obvykle jednoho člověka a zpravidla na určité období. Obrázky vyjdřují to hmotné (dům se zahradou, pes, partner, dovolená u moře), ale i to nehmotné (lásku, radost, zdraví, pracovní úspěch). Důležité je, aby obrázky byly co nevíce obrazem toho, jak to chceme mít, protože když si vystřihneme dům mezi palmami a přitom chceme chaloupku na samotě u lesa, tak se naší vizí stává ta s palmami a původní záměr se zřejmě nezdaří.

 

Mám i mnoho vtipných historek o tom, jak důležité je správně obrázky vybírat. Třeba kamarádi stavěli dům a nezbyly peníze na plot, tak jim známý půjčil nějaké kůly na provizorní plot. Když je poskládali, byl plot hrozně křivý a vůbec se jim nelíbil. Když se pak doma o tom bavili, zjistili, že obrázek domu na jejich nástěnce měl kolem sebe křivý plot 😆

Také jsem si všimla, že se mi první rok podezřele často plnila peněženka kovovými mincemi, protože v oblasti financí jsem měla několik obrázků dvacetikorun 😁

Obrázky je dobré doplnit texty a to opět zase co nejpřesnějšími. Texty je také možné vystříhat nebo prostě rukou dopsat. Jde o hesla, citáty, afirmace, důležitá slova, která často dokreslují záměr obrázku. Měla by co nejvíce vyjadřovat emoce, pocity, jak se chceme v souvislosti s cíly a sny cítit.

Uprostřed by měla být vaše fotka, nebo nejdůležitější záměr, heslo, případně označení období.

Jak to funguje?

Nástěnku, kterou jste si vyrobili a která se vám opravdu líbí, si pak doma vyvěsíte na místě, kde ji každý den nejlépe několikrát za den uvidíte. Můžete ji mít v pracovně, na ledničce, u počítače (doma i v práci). Můžete ji mít i v ložnici, ale potom je lepší, aby jste si ji vytvořili s partnerem a byla společná, protože i on ji bude každý den vídat a to zejména před usnutím, kdy se obraz silně ukládá do podvědomí. Obrázek si můžete vyfotit a dát na plochu počítače, do mobilu, fantazii se meze nekladou.

Čím častěji ji váš mozek zaznamená, tím více obrázky na ní bude vnímat jako realitu, jako něco, „co už je“. A o to nám jde. Přijmout a otevřít svůj život těmto vizím. Ukazujeme tak, co chceme, ale nelpíme na tom, jak to přijde. Vesmír začne zařizovat kroky nutné k tomu, aby se vaše vize staly skutečností.

Při tvorbě nástěnky se může objevit mnoho zjištění:

 • Důvěřuji a otvírám se v životě příchodu své vize?
  Pokud si někdo vystřihne dům za několik milionů a při lepení si bude v duchu říkat, že na to stejně nikdy mít nebude, tak se to pravděpodobně nezhmotní.
 • Chci toto opravdu do svého života?
  Nebo to chci mít jen proto, že to někomu druhému závidím? Nebo je to proto, že mi od malička říkali, že je to potřeba a bez toho se v životě neobejdu?
 • Je přání ve vnitřním souladu s mými programy a přesvědčeními?
  Neexistuje nějaký vnitřní program, který mi brání toho dosáhnout? Nenesu si v sobě nějaký rodinný program typu „na to musíš pořádně makat, aby sis něco takového mohl dovolit“?

Vytváření nástěnky tak může být velmi zajímavý proces zkoumání a poznávání sebe sama, svých vlastních potřeb a svých programů. Je to tedy i významný krok na cestě sebe poznání.

Navíc nástěnka není jen o hmotných věcech, často potřebujeme podpořit dobré záměry o zdravé stravě, cvičení, hubnutí, o naučení se jazyka, nebo čehokoliv nového. Víme, že novoroční předsevzetí zpravidla dlouho nevydrží. Každodenní vizualizace udržuje záměr silný a nedovolí mu jen tak se za pár dní nebo týdnů rozplynout.

Jak svoje přání ještě víc podpořit?

Už před 6 lety! na Silvestra jsem si svou prní nástěnku tvořila sama. Byl to hluboký ponor do sebe sama a byl to neobvyklý způsob, jak strávit poslední večer v roce. Rozhodně po něm ráno nebolela hlava, ale v srdci se rozlíval krásný blažený pocit.

Rok na to jsem chtěla svou nástěnku podpořit rituálem, magickým spojením s přírodními silami, s prosbami k Vesmíru. A každý rituál funguje intenzivněji, když se sejde víc lidí. Proto jsem nabídla ženám, které jsou mi blízké, možnost vytvořit si svou nástěnku společně se mnou. A celý kreativní proces jsme završily rituálem s prosbou o podporu našich záměrů. Společné tvoření se povedlo nad očekávání.

Proto vám nyní nabízím opět možnost vytvořit si svou nástěnku vizí pro první rok nového desetiletí, pro rok 2021 ve společném podporujícím prostředí a završit tvorbu společným rituálkem.

Na tvorbu nástěnky je potřeba počítat s několika hodinami času (cca 5 hodin). Zároveň je skvělé podpořit celý proces lunárním cyklem a sejít se v čase novoluní nebo úplňku.

Shodou okolností v této zvláštní době byl vybrán termín v sobotu 13. března od 8 do 13 hod. Je to přesně na novoluní a také blízko jarní rovnodennosti, kterou vnímám jako příchod energie, která nás přivede k akci v letošním roce kovového buvola. Podle tohoto horoskopu vše, co jsme započaly v minulém roce, začneme postupně sklízet, ale jen tak samo to nepůjde. Bude potřeba se do toho opřít a k tomu nám nástěnka vizí může významně pomoci.

Místo konání bude v Lanškrouně, ale upřesním ho až podle počtu zájemců. Příspěvek na organizaci, pronájem a vedení rituálu bude 150 Kč.

Využijte únor k tomu, abyste si udělali domácí přípravu před samotným setkáním. Dobře naslouchejte znamením, která k vám v této době budou přicházet. Konkrétní instrukce budu posílat až po přihlášení.

Chci se zúčastnit tvorby jantry
13. března 2021

Jméno a příjmení*
E-mail*
Vzkaz
Vaše osobní údaje (jméno, kraj, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí. Já, Martina Filipová, je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z legislativy ČR a EU.
Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zasílání dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.
Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" v každém zaslaném e-mailu.
Ochrana osobních údajů
0
Počet zájemců

V případě dotazů,
nebo zájmu o více informací 
mi neváhejte poslat vzkaz.

Nebo mi napište na
martina@inspiracezeny.cz