Jantra neboli Nástěnka vizí pro rok 2020

O čem sníš? Co plánuješ v novém roce? Jak tvoříš svůj život?

 • Zajímá tě, co je nástěnka vizí, mapa přání, či jantra?
 • O čem sníš a po čem toužíš? Co chceš skutečně realizovat?
 • Chceš se dozvědět něco nového o sobě, posunout se dál?
 • Toužíš ve svém životě skutečně svá přání zhmotnit?
 • Chceš svoje přání speciálně podpořit např. rituálem?
 • Chceš si vyzkoušet v praxi, jak funguje zákon přitažlivosti?

Před několika lety se ke mně dostala informace o tom, že je možné své přání a sny přitáhnout pomocí nástěnky vizí (anglicky vision board), nebo také jantry.

Musím říct, že víc, než účel nástěnky se mi prostě líbilo to provedení. Krásný velký plakát vytvořený jako koláž z obrázků, které se mi líbí, protože pro mě něco vyjadřují, jsou mi sympatické. Navíc celý proces tvoření nástěnky mě uchvátil, protože práci s papírem, nůžkami a lepidlem prostě miluju od malička :)

K čemu ta nástěnka vlastně je?

Nástěnka představuje koláž obrázků, které vyjadřují vize a přání obvykle jednoho člověka a zpravidla na určité období. Obrázky vyjdřují to hmotné (dům se zahradou, pes, partner, dovolená u moře), ale i to nehmotné (lásku, radost, zdraví, pracovní úspěch). Důležité je, aby obrázky byly co nevíce obrazem toho, jak to chceme mít, protože když si vystřihneme dům mezi palmami a přitom chceme chaloupku na samotě u lesa, tak se naší vizí stává ta s palmami a původní záměr se zřejmě nezdaří.

 

Mám i mnoho vtipných historek o tom, jak důležité je správně obrázky vybírat. Třeba kamarádi stavěli dům a nezbyly peníze na plot, tak jim známý půjčil nějaké kůly na provizorní plot. Když je poskládali, byl plot hrozně křivý a vůbec se jim nelíbil. Když se pak doma o tom bavili, zjistili, že obrázek domu na jejich nástěnce měl kolem sebe křivý plot 😆

Také jsem si všimla, že se mi první rok podezřele často plnila peněženka kovovými mincemi, protože v oblasti financí jsem měla několik obrázků dvacetikorun 😁

Obrázky je dobré doplnit texty a to opět zase co nejpřesnějšími. Texty je také možné vystříhat nebo prostě rukou dopsat. Jde o hesla, citáty, afirmace, důležitá slova, která často dokreslují záměr obrázku. Měla by co nejvíce vyjadřovat emoce, pocity, jak se chceme v souvislosti s cíly a sny cítit.

Uprostřed by měla být vaše fotka, nebo nejdůležitější záměr, heslo, případně označení období.

Jak to funguje?

Nástěnku, kterou jste si vyrobili a která se vám opravdu líbí, si pak doma vyvěsíte na místě, kde ji každý den nejlépe několikrát za den uvidíte. Můžete ji mít v pracovně, na ledničce, u počítače (doma i v práci). Můžete ji mít i v ložnici, ale potom je lepší, aby jste si ji vytvořili s partnerem a byla společná, protože i on ji bude každý den vídat a to zejména před usnutím, kdy se obraz silně ukládá do podvědomí. Obrázek si můžete vyfotit a dát na plochu počítače, do mobilu, fantazii se meze nekladou.

Čím častěji ji váš mozek zaznamená, tím více obrázky na ní bude vnímat jako realitu, jako něco, „co už je“. A o to nám jde. Přijmout a otevřít svůj život těmto vizím. Ukazujeme tak, co chceme, ale nelpíme na tom, jak to přijde. Vesmír začne zařizovat kroky nutné k tomu, aby se vaše vize staly skutečností.

Při tvorbě nástěnky se může objevit mnoho zjištění:

 • Důvěřuji a otvírám se v životě příchodu své vize?
  Pokud si někdo vystřihne dům za několik milionů a při lepení si bude v duchu říkat, že na to stejně nikdy mít nebude, tak se to pravděpodobně nezhmotní.
 • Chci toto opravdu do svého života?
  Nebo to chci mít jen proto, že to někomu druhému závidím? Nebo je to proto, že mi od malička říkali, že je to potřeba a bez toho se v životě neobejdu?
 • Je přání ve vnitřním souladu s mými programy a přesvědčeními?
  Neexistuje nějaký vnitřní program, který mi brání toho dosáhnout? Nenesu si v sobě nějaký rodinný program typu „na to musíš pořádně makat, aby sis něco takového mohl dovolit“?

Vytváření nástěnky tak může být velmi zajímavý proces zkoumání a poznávání sebe sama, svých vlastních potřeb a svých programů. Je to tedy i významný krok na cestě sebe poznání.

Navíc nástěnka není jen o hmotných věcech, často potřebujeme podpořit dobré záměry o zdravé stravě, cvičení, hubnutí, o naučení se jazyka, nebo čehokoliv nového. Víme, že novoroční předsevzetí zpravidla dlouho nevydrží. Každodenní vizualizace udržuje záměr silný a nedovolí mu jen tak se za pár dní nebo týdnů rozplynout.

Jak svoje přání ještě víc podpořit?

Už před 5 lety! na Silvestra jsem si svou nástěnku tvořila sama. Byl to hluboký ponor do sebe sama a byl to neobvyklý způsob, jak strávit poslední večer v roce. Rozhodně po něm ráno nebolela hlava, ale v srdci se rozlíval krásný blažený pocit.

Rok na to jsem chtěla svou nástěnku podpořit rituálem, magickým spojením s přírodními silami, s prosbami k Vesmíru. A každý rituál funguje intenzivněji, když se sejde víc lidí. Proto jsem nabídla ženám, které jsou mi blízké, možnost vytvořit si svou nástěnku společně se mnou. A celý kreativní proces jsme završily rituálem s prosbou o podporu našich záměrů. Společné tvoření se povedlo nad očekávání.

Proto vám nyní nabízím opět možnost vytvořit si svou nástěnku vizí pro magický rok 2020 ve společném podporujícím prostředí a završit tvorbu společným rituálkem.

Na tvorbu nástěnky je potřeba počítat s několika hodinami času (cca 5 hodin). Zároveň je skvělé podpořit celý proces lunárním cyklem a sejít se v čase novoluní nebo úplňku.

Nakonec padlo rozhodnutí na sobotu 25. ledna od 13 do 18 hod. Je to den po novoluní a také první den čínského horoskopu - letos bude rok kovové krysy. Podle tohoto horoskopu půjde o rok nových začátků a vše, co zasejeme, budeme sklízet následujících 12 let.

Místo konání bude v Lanškrouně, ale upřesním ho až podle počtu zájemců. Příspěvek na organizaci, pronájem a vedení rituálu bude 150 Kč.

Počítejte s tím, že je třeba mít dostatek času na domácí přípravu před samotným setkáním. Konkrétní instrukce budu posílat až po přihlášení.

Chci se zúčastnit tvorby jantry
25. ledna 2020

Jméno a příjmení*
E-mail*
Vzkaz
Vaše osobní údaje (jméno, kraj, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí. Já, Martina Filipová, je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z legislativy ČR a EU.
Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zasílání dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.
Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" v každém zaslaném e-mailu.
Ochrana osobních údajů
0
Počet zájemců

V případě dotazů,
nebo zájmu o více informací 
mi neváhejte poslat vzkaz.

Nebo mi napište na
martina@inspiracezeny.cz