Kurzy

Jaké kurzy pořádám?

Vedu kurzy Mohendžodáro - základní stupeň formou docházkových kurzů a formou workshopů. Kurz začínají vždy v září a v únoru ukázkovými hodinami.

Zároveň s tím vedu v Lanškrouně 1x za 14 dní oblíbené Osho meditace a od podzimu 2017 k nim přidávám další ženské aktivní meditace, které jsou velmi podporující a laskavé (probíhají celoročně i v létě).

Docházkový kurz Mohendžodáro

Docházkový kurz tvoří pravidelná setkávání každý týden (střídají se lekce na 2,5 hodiny a na 1,5 hodiny). Kurz zpravidla probíhá stejně jako pololetí ve školním roce. Podzimní kurz začíná v září a jarní na přelomu února a března. Jedná se o min. 15 lekcí.

Na každé lekci probíhá Osho meditace, výuka asán Mohendžodáro a další techniky, které korespondují s aktuálně probíranou asánou. Během zhruba 5 měsíců se tak ženy naučí postupně práci s pánevním dnem a jednotlivé asány (cca každé 3-4 týdny se učí jedna). Na posledním setkání pak pořádám pro ženy malý závěrečný rituál.

Workshopy Mohendžodáro

Kurz formou workshopů je realizován jako 5 setkání. Každé trvá cca 4,5 hodiny. Konají se zpravidla v sobotu (případně po dohodě možno i v neděli).
Každé setkání je věnováno jedné asáně Mohendžodáro.

  • 1. asána PŘÍBĚH ŽENSTVÍ
  • 2. asána VNITŘNÍ ZRAK
  • 3. asána POHLED DO VESMÍRU
  • 4. asána ŠŤAVNATÁ JÓNI
  • Závěrečný rituál Mateřský okruh – propojení všech asán

Reportáž o meditacích a Mohendžodáru v Lanškrouně

Aktuální kurzy

Meditace Mohendžodáro v Lanškrouně

Meditace Mohendžodáro jsou určeny pro ženy bez předchozích zkušeností s meditacemi nebo se cvičením Mohenžodáro. Jsou jednoduché, jemné a zároveň účinně uvolňují určitá ženská témata. Budou probíhat 1x za 14 dní v podnělí v sudých týdnech. Nezávislé meditace, není třeba absolvovat celý kurz.

Meditace vede: Nikola Hodovská

Čas konání: 18:30 - 20:00 (viz termíny v podrobnostech)

Místo konání: Sportovní centrum Forea, Lanškroun.

Cyklus workshopů - Olomouc

Od nového roku 2019 opět plánují víkendový cyklus workshopů v Olomouci. Termíny budou stanoveny.

Místo konání: Bylinná Poradna Gabriely Tuatti, Purkrabská 10, Olomouc

1. workshop (ukázkový): leden 2019 - termín bude stanoven

Kurz: leden - květen 2019

Jarní docházkový kurz - Lanškroun

V Lanškrouně bych ráda opět vedla jarní docházkový kurz. V lichých týdnech bude probíhat hodina s meditací a výukou Mohendžodáro, v sudých týdnech bude součástí hodiny pouze meditace.

Místo konání: Sportovní centrum Forea, Lanškroun.

Ukázková hodina: leden 2019 - bude upřesněno

V případě dotazů, nebo zájmu o jiný kurz
mi neváhejte poslat vzkaz.

Nebo mi napište na martina@inspiracezeny.cz

Poslat vzkaz

Co o kurzech říkají ženy?

K Mohendžodáru jsem přistupovala s obavami, jestli to zvládnu a jestli mě metoda osloví. Tušila jsem, že cvičení bude náročné na moji koncentraci. Po první lekci jsem se cítila úžasně, po cestě domů jsem si poskakovala po náměstí, až jsem se zhrozila, jestli mě náhodou někdo nevidí. Začala jsem se těšit na každý pondělní podvečer. Martina se pro mě stala nositelem dobré nálady a strůjcem skvělé intimně ženské atmosféry, ve které se tančí, sdílí, medituje a cvičí jóga.

Mirka

Já jsem se na první hodinu nahlásila hlavně ze zvědavosti, co to vlastně je. V den ukázkové hodiny jsem po náročném dni váhala, zda vůbec vyrazit. Věděla jsem, že když se mi to bude líbit, budu muset předělávat rodinný program a hlídání. Na hodinu jsem šla a po ní věděla, že chci absolvovat celý kurz. Z kurzu zbývá poslední závěrečná hodin, kterou si užiju příští týden. Doporučuji vyzkoušet a dát Mohendžodáru šanci!

Radka

Při včerejším sdílení jsem cítila, jak se něco starého dere z hloubky na povrch... něco, co bylo ještě zameteno pod kobercem a chtělo to vytřepat... Byly to poslední drobečky uvědomění... všechny fáze obav, léčení a uzdravování.
Měla jsem období víry v doktory, léčitele, léčitelské energie a nyní je čas věřit sama sobě... protože já jsem ten léčitel, já jsem to zdraví.
Děkuji za toto UVĚDOMĚNÍ.

Míša (po III. workshpu otěhotněla, přesto, že se jí to několik let nedařilo)

Včerejší ukázková hodina byla úžasná a právě na ní jsem si uvědomila, jak obrovský pokrok třeba právě v tom tancování a hlavně v myšlenkovém procesu jsem udělala. Krásně se mi tančilo nevnímajíc nic kolem.... Když jsem pak poslouchala ostatní ženy, které byly poprvé, jak se cítily, měla jsem to na první hodině stejně, jen už jsem na všechny ty strachy zapomněla 🙂
Nikdy bych nevěřila na energie a podobné věci, ale u toho tance bylo hodně znát to, že nás tam je hodně. Nikdy jsem nebyla na žádném takovém tom davovém koncertu, ale včera jsem si uvědomila, jak to musí být úžasně strhující v tom davu...

Kristýna (napsala po absolvování kurzu a účasti na ukázkové hodině na další kurz)

Moje cesta k sebepoznání začala před 13 lety v Lažánkách. Během tohoto období jsem prožívala chvíle, kdy mně bylo velice mizerně, ale i chvíle, které mě naplňovaly láskou, svobodou, světlem a radostí... Jenže pak mi moje nejbližší osoba řekla slova, která mi vehnala do života strach: "Chováš se jako blázen, podívej, jak žiješ, vždyť tě nikdo nebude mít rád." Byla jsem tak plná toho hnusného strachu, že jsem tomu uvěřila a přestala jsem do Lažánek jezdit. Můj život tak nějak...
...chvíli mám pocit, že mám fakt štěstí, že vedu takový spořádaný život. Manžel mě miluje, děti mám krásné, pěkný barák, auto, práci, která mě baví, ale furt něco vnitřně hledám. Toužím se vnitřně projevit, spojit se se sebou.
Hledám na netu, vidím nabídku kurzů Mohendžodáro v Lanškrouně, neváhám. Dostala jsem právě v životě druhou šanci a je jen na mě jak ji využiji. Je ve mě spousta věcí, které jsou potřeba dořešit, které chtějí ven...

L.

V případě dotazů, nebo zájmu o jiný kurz
mi neváhejte poslat vzkaz.

Nebo mi napište na martina@inspiracezeny.cz

Poslat vzkaz